Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
WYBIERZ JĘZYK
Tytuł:

,, Łączka.Czarna kostka ".

dodano: 2023.04.23 ważne do: 2026.10.08 wyświetleń: 1

DANE KSIĄŻKI:

Autor: Wanda Siubiela
Wydawca: Bookplan.pl
Rok wydania: 01.01.2023

DANE RECENZENTA:

Treść recenzji/wpisu:

Witajcie, kochani ????.
Dzisiaj przychodzę do was z moją recenzją patronacką.

???? Autor: Wanda Siubiela.
???? Tytuł: „Łączka. Czarna Kostka.”.
???? Wydawnictwo: Bookplan.pl.

Każdy z nas pamięta i pewnie wspomina swoje pierwsze zauroczenie, pierwszą miłość, pierwszą intymną sytuację i te emocje, które temu towarzyszyły.

Dzisiaj zabiorę was w podróż do świata, gdzie głos dziecka jest niesłyszalny, a jego potrzeby niedostrzegane, bo światem rządzą dorośli.
No właśnie, czym jest ta dorosłość? Co jest jej wyznacznikiem? Wiek? Dojrzałość emocjonalna? A może droga życia, która już przeszliśmy?

Weronika mieszka wraz z rodzicami i bratem w Gdańsku. Tu ma swoich przyjaciół, swój bezpieczny azyl. Jednak sytuacja zmusza ją i jej rodzinę do przeprowadzki na Hel. Szesnastolatka boi się zderzyć z nową rzeczywistością. Nie ma tu nikogo, na kim mogłaby polegać. Przyjaciele zostali w starej szkole, a w nowej jeszcze nikogo nie zna. Gdy wszystko zaczyna się powoli układać dziewczyna znowu wpada w wiraż uczuć bowiem jej najlepszy przyjaciel Michał wyznaje jej miłość… pierwszy pocałunek z Michałem sprawia, że dziewczynie zaczyna kręcić się w głowie z emocji. Czy może ja coś jeszcze zaskoczyć tego dnia?
Otóż tak wracając do domu słyszy kłótnie rodziców, a jej brat przerażony cała sytuacja ucieka do ogrodu. Werka odnajduje brata i zabiera go na spacer brzegiem morza, by ten mógł ochłonąć. Podczas spaceru towarzyszy im Michał. Dzieci nie rozumieją co sprawiło, że ich rodzinna relacja zaczęła się psuć. I dlaczego tata się wyprowadził?
Jednak to nie koniec atrakcji przewidzianych dla Weroniki tego dnia.
Gdy chłopcy oddalają się odniej, ktoś uderza ją w głowę i dziewczyna traci przytomność. Gdy odzyskuje świadomość okazuje się, że jest na kutrze rybacki, a przy niej stoi zamaskowany mężczyzna. Czego ten człowiek może chcieć o tej młodej damy? Przecież ona nie jest winna błędów swoich rodziców. Co ma na celu jej porwania i gdzie jest Bartek z Michałem, czy są bezpieczni. Tyle kłębiących się w głowie pytań i żadnej odpowiedzi.

Kochani świetna książka, która jest dedykowana nastoletnim czytelnikom, jednak ja uważam, iż ta cudowną historię powinni także przeczytać dorośli. Autorka świetnie pokazuję świat oczami dziecka /nastolatki. My dorośli często zapominamy o tym, jak ważne są problemy dzieci te, które dla nas są błahostka dla nich są czymś bardzo ważnym. Pięknie pokazany przykład Weroniki, która jak na swojej szesnaście lat życia jest bardzo dojrzała emocjonalnie, gdy jej rówieśnicy myślą i zabawie ona planuje małymi kroczkami przyszłość. Jest drugą mamą dla swojego brata Bartka. I pokazuję ta przepiękną delikatna miłość taka lekka i jeszcze niezrozumiała dla tak młodej dziewczyny. Werka bardzo chciałaby się tym cieszyć, ale przytłaczają ja problemy dorosłych, które w ogóle nie powinny jej dotyczyć.
Co mogę wam jeszcze powiedzieć o książce? Że jest znakomita lekko się czyta, książka nie zawiera wulgaryzmów, za to daje do myślenia. Nie zabraknie wam w niej emocji, wrażeń.
Ale za to zapewni bardzo dużo przemyśleń u refleksji. Książka z piękną grafika nie tylko na okładce w wewnątrz książki także znajdziecie piękne zdobienia.
Jak dla mnie 10/10.

Droga autorko dziękuję Ci za możliwość objęcia książki moim pierwszym patronem. Dziękuję za zaufanie, a także za piękne egzemplarze i dodatki/umilacze.

Zapraszam do sięgnięcia po książkę  nie będziecie żałować.
Kontakt
Joanna Grycmacher
72-300 Gryfice, cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Komentarze
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.