Dzisiaj jest: 29.5.2024, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
WYBIERZ JĘZYK
Tytuł:

,,Pomiędzy kłamstwami"

dodano: 2023.04.07 ważne do: 2026.09.16 wyświetleń: 62

DANE KSIĄŻKI:

Autor: Maja Drozd
Rok wydania: 05.10.2022r.

DANE RECENZENTA:

Treść recenzji/wpisu:

Kochani zapraszam Was na historię pisaną życiem w czasach wojny.
♦️Autor: Maja Drozd 
♦️Tytuł: „Pomiędzy kłamstwami”.
Willi Oldenburg jest oficerem Wehrmachtu. Nigdzie nie mieszka na stałe, mieszka tam, gdzie wyślę do wojsko. Jednak jest jedno miejsce, które skradło mu serce Warszawa.
Mimo że nosi niemiecki mundur posiada jeszcze sumienie i serce.
Gdy na ulicach Warszawy niemieccy żołnierze robią „łapankę” niczego nieświadoma Marta pojawią się w centrum zamieszania. Jednak ktoś nad nią czuwa, pomocną dłoń podaję jej porucznik Willi. Co sprawiło, że mężczyzna tak postąpił? Może to Warszawa ma na niego taki wpływ, a może to dziewczyna tak go oczarowała?
Marta przeptrowadziła się z Krakowa do Warszawy i żyje na co dzień w piekle. Świat wojny i jego brutalność przerażają kobietę. Jednak Ona musi być ostrożna, ma dla kogo żyć, ma córkę. Jej mąż zginął na początku wojny jako żołnierz Wehrmachtu. Ale jej pochodzenie nie sprawia, że kobieta jest „bezpieczna”, Jednak obiecała mu coś, ale czy w tej sytuacji obietnica jest coś warta? Marta na co dzień pracuje jako stenotypistka na alei Szucha w Warszawie. Ale to nie jest jej jedyne zajęcia. Gdy wojna przybiera na sile, co raz to więcej ludzi ginie, coraz więcej osób jest inwigilowanych. I nikt nie jest bezpieczny. Gdy Marta wpada nieświadomie w kolejne tarapaty, porucznik Oldenburg pomaga jej się z nich wykaraskać? Czy I tym razem dziewczynie uda się wyjść z tego beż szwanku? Jaki korzyści będzie miał z tej sytuacji oficer Wehrmachtu?
Kim tak naprawdę jest Marta?
Kim tak naprawdę jest Willi?
Dotychczas dwa różne światy, dwie różne osobowości spotykają się w świecie wojny. W świecie, gdzie każdy walczy o przetrwanie jak umie. Czas pełen tajemnic, strachu, bólu i rozstań. Jednak I w tanikm świecie ludzie poszukują odrobiny świeżości, normalności i uczuć, a nawt rozrywki. Dwoje młodych ludzi, wspólne miejsce pracy i dziwne przyciąganie. Plan, który miał być na chwilę staje się być odskocznią od przerażającej codzienność. Zakazany romans, a może miłość w czasach brutalności. Czy ta dwójka pokona przeciwności losu przetrwa wojnę i odsłoni przed sobą wszystkie „karty”? W końcu, jak to śpiewała Hanka Ordonówna.
„Miłość Ci wszystko wybaczy”…
Kochani książka „Pomiędzy kłamstwami” to znakomita powieść historyczna jednak dla mnie posowałby nawet jako romans historyczny. Okładka jest prześliczna jednak nie zdradza z byt wiele. Sama książka składa się z 5 części. Główna akcja rozgrywa się w Waszawie na alei Szucha. Główna bohaterka jest z pochodzenia pół Austriaczką pół Polką, natomiast główny bohater jest rodowitym Nimcem. Książka jest pięknie napisana czyta się ją bardzo lekko, a za razem szybko. Wciąga od pierwszych stron, a zakończenie potrafi mocno zaskoczyć.
Emocje, jakie towrzyszą podczas czytania tej książki są tak rozmaite, że ciężko je opisać. Strach, ból, przerażenie, a także współczucie. Romans Marty i Willego jest w niej, jak słoneczko w pochmurny dzień. Rozjaśnia świat, przegania chmury i daje nadzieję. Nie zabraknie wam tutaj również wzruszeń.
Przepiękną historia, którą polecam z całego serducha.
Dziękuję droga autorko za możliwość poznania tej historii i za udział w BT.
Kochani książka jest także dostępna na Legimi.
Kontakt
Joanna Grycmacher
ul. Rotnowo, 72-300 Gryfice, cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Komentarze
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.