Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
WYBIERZ JĘZYK

Dzień z IMPRESJAMI WIKTORII podsumowanie

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 62 Autor:

Podsumowanie spotkania autorskiego z dnia 20.02.2024. Tematem rozmów był romans historyczny IMPRESJE WIKTORII Eweliny C. Lisowskiej.

Dzień z IMPRESJAMI WIKTORII podsumowanie
Co to był za dzień! Wczoraj (20.02.2024) odbył się Dzień z autorką romansów Eweliną C. Lisowską. Tematem był romans historyczny osadzony w XIX wieku, pt. IMPRESJE WIKTORII. Seria cyklicznych spotkań to niejako podsumowanie pięcioletniej działalności twórczej pisarki. W ramach spotkania online pojawiły się między innymi ciekawostki dotyczące książki oraz samej autorki. W piątek zapraszamy Państwa na audycję radiową poświęconą tej powieści. O 19:00 w piątek na kanale Radia Głos Literacki!

Ciekawostka o książce – opowiada autorka
IMPRESJE WIKTORII to drugi wydany przeze mnie romans historyczny. Powieść powstała z okazji konkursu w Instytucie Literatury i miała mieć nie więcej niż 250 000 znaków ze spacjami. Konkurs odbył się w czerwcu 2020 roku. Do dziś żałuję, że starałam się dopasować książkę do wymogów konkursowych. Obecne wydanie jest dłuższe o kilkaset tysięcy znaków ze spacjami i jest w końcu takie, jakie sobie wymarzyłam. ???? Między Wiki i Benkiem aż iskrzy!

Ciekawostka o autorce
Wykształcenie artystyczne pomaga autorce projektować i tworzyć samodzielnie okładki do swoich książek. W kilku wydaniach pojawiły się śmiałe i oryginalne okładki z wykorzystaniem jej rysunków. Wchodziły one w skład pierwszych czterech powieści autorki, tj. „Substytuty Miłości”, „Natura Derwana”, „Impresje Wiktorii” oraz „Walerian i Róża”. Okładki te nieszczególnie przypadły czytelnikom do gustu. Autorka obecnie nie porzuciła swojej pasji projektowania – nadal się rozwija. Czego dowodem są kolejne pojawiające się publikacje.

28.02.2024 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dni z twórczością Eweliny C. Lisowskiej. Tym razem mowa będzie o romansie historycznym WALERIAN I RÓŻA. Do zobaczenia!


 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zareklamuj się
Zareklamuj się

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.