Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
WYBIERZ JĘZYK

Artykuły literackie

 • NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ fragment książki
  04.03.2024
  27 marca 2024 roku premiera romansu historycznego pt. NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ Eweliny C. Lisowskiej. A już teraz zapraszamy do przeczytania fragmentu książki.
 • Redakcja poleca!
  Dzieci Judaszów - Jacek Dobrzycki
  09.02.2024
  Dzisiaj kolej na osobliwy utwór, w którym autor przekazuje tak wiele z osobistych refleksji w swoim życiu. Pisanie to jego pasja i sztuka, bez której nie wyobraża sobie życia.
 • Dni z twórczością Eweliny C. Lisowskiej - GUARD
  02.01.2024
  Mamy przyjemność zaprosić Państwa na dni z twórczością polskiej autorki romansów, Eweliny C. Lisowskiej. Jako pierwszy w ramach tej akcji pojawi się GUARD.
 • Wizje
  10.12.2023
  Proza poetycka
 • Dom na skraju nocy
  23.11.2023
  Proza poetycka
 • Redakcja poleca!
  Cena emocji
  22.11.2023
  A co kiedy już wydamy upragnioną książkę?
 • 49 WESTCHNIEŃ TECI Ewelina C. Lisowska - fragment książki
  17.11.2023
  49 WESTCHNIEŃ TECI Eweliny C. Lisowskiej to komedia romantyczna. Chcesz przeczytać fragment? Proszę bardzo :-D
 • WALERIAN I RÓŻA Ewelina C. Lisowska - fragment książki
  02.10.2023
  Fragment romansu historycznego WALERIAN I RÓŻA Eweliny C. Lisowskiej
 • Redakcja poleca!
  Zuzanna Piątkowska - Klinika Doktora Marcha
  21.09.2023
  Dziś czas na poznanie Zuzanny Piątkowskiej autorki książki Klinika Doktora Marcha. Zuzanna Patkowska urodziła się 8 stycznia 1988 roku w Warszawie. Pisała właściwie od najmłodszych lat, na początku tylko w zeszytach. Z czasem zaczęła również publikować opowiadania fanowskie w internecie. Studiowała na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na kierunku historia filozofii. Po skończeniu studiów pracowała jako tłumacz, archiwistka i ochroniarz w trzech muzeach. Od ponad dziesięciu lat prowadzi bloga PlanetaKapeluszy.com, gdzie analizuje twory popkultury. https://planetakapeluszy.
 • Fragment powieści GUARD Eweliny C. Lisowskiej
  07.08.2023
  Przeczytaj fragment romansu science-fiction GUARD Eweliny C. Lisowskiej. PREMIERA 15.08.2023
 • Redakcja poleca!
  Wspomnienia socjalnej - Arleta Socjalna
  05.08.2023
  Przychodzi czas na refleksję jak postrzegamy ludzi, którzy innym niosą pomoc. Jak postrzegamy pracowników socjalnych? My jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej znieczuleni na krzywdę drugiego człowieka. Czy tak często niesiemy pomoc innym? Czy jesteśmy w stanie widzieć krzywdę drugiego człowieka? Niech każdy z nas sam odpowie sobie na to pytanie. Dzisiaj czas na cykl opowiadań pod tytułem Wspomnienia socjalnej - Arleta Socjalna, w których autorka przybliża sylwetkę pracownika socjalnego i obraz społeczeństwa, któremu doradzała w podejmowaniu działań polepszających egzystencję ludzką.
 • Redakcja poleca!
  O dwóch psach jednym i kocie
  01.07.2023
  Dziś dzień psa i z tej okazji święta naszych pupili zachęcamy do sięgnięcia po książkę Kariny Krawczych pt. O dwóch psach i jednym kocie
 • Redakcja poleca!
  Moje cudowne dwubiegunowe życie - Anna Libre
  16.06.2023
  Kochani tym razem przedstawiam temat depresji, który jest obecnie powszechny i dotyka kogoś z naszych bliskich i znajomych. Bardzo się cieszę, że ktoś chciał z nami podzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniem w zmaganiu z jakże trudną chorobą psychiczną. Dziękuję autorce za książkę do recenzji, jak i za bardzo ważny temat, którego się podjęła.
 • Redakcja poleca!
  Recenzja książki Charlesa Bukowskiego "Gdy kota nie ma, myszy harcują"
  09.05.2023
  Ten tytuł dobrze oddaje świat po literaturze Bukowskiego, a dokładniej, gdy zniknął z pola widzenia. Ten tom — dzienniki, które spisywał pod koniec życia, to kwintesencja Bukowskiego i jego patrzenia na świat. Warto zaznaczyć, że tytuł inaczej brzmi w oryginale i choć w polskiej wersji to cytat z książki, a sensem oddaje tytuł oryginalny, to mimo wszystko osobiście wolę pierwotny: The Captain Is Out to Lunch and the Sailors Have Taken Over the Ship (Kapitan wyskoczył na lunch i marynarze przejęli statek).
 • Recenzja książki Sally Rooney "Gdzie Jesteś, Piękny Świecie”
  05.05.2023
  "Gdzie jesteś, piękny świecie" to druga powieść irlandzkiej autorki Sally Rooney, która zyskała ogromną popularność dzięki swojemu debiutanckiemu dziełu "Rozmowy z przyjacielem". Książka ukazuje historię dwójki młodych ludzi, Alice i Felix, którzy przeciwstawiają się konwenansom społecznym i próbują zmierzyć się z rzeczywistością, w której ich wartość jest określana przez sukcesy zawodowe i finansowe. W swojej powieści Rooney umiejętnie porusza trudne tematy związane z miłością, związkami, a także presją, jaką wywiera na nas współczesna kultura sukcesu i spełniania oczekiwań społecznych.
 • Cztery ksiażki do których uwielbiam wracać
  05.05.2023
  Wielu czytelników decyduje się na powrót do ulubionych lektur, by jeszcze raz przeżyć niezapomniane przygody lub odświeżyć niezwykle emocje, które w nich zawarte. W tym artykule przedstawiam cztery książki, do których sama uwielbiam wracać. Każda z nich ma swoje unikalne piękno i inspirujące treści, które wciąż pozostają aktualne i wartościowe, niezależnie od czasu, w którym zostały napisane.
 • Dlaczego Koralina nie jest (jedynie) bajką dla dzieci?
  05.05.2023
  "Koralina" to powieść dla dzieci autorstwa Neila Gaimana, która została opublikowana w 2002 roku. Powieść ta, a także ekranizacja w formie filmu animowanego, poruszają wiele tematów, które są niezwykle zawiłe i symboliczne. "Koralina" to odkrywaniu swojego wewnętrznego świata, przemianach, jakie zachodzą w naszej psychice i konfrontacji z naszymi lękami. Całość nie jest jedynie bajką dla dzieci, ale może przemawiać do każdego, kto ma ochotę poznać sam siebie i zrozumieć swoje emocje.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.