Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
WYBIERZ JĘZYK

WALERIAN I RÓŻA – Podsumowanie

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 120 Autor:

W ramach Dni z twórczością polskiej autorki romansów Eweliny C. Lisowskiej dnia 27.02.2024 odbyło się spotkanie online poświęcone powieści WALERIAN I RÓŻA.

WALERIAN I RÓŻA – Podsumowanie
Autorka i jej Czytelniczki oraz Czytelnicy spotkali się po raz szósty, aby porozmawiać o kolejnej powieści. Tym razem dzień poświęciliśmy na rozmowę o romansie historycznym pt. WALERIAN I RÓŻA. Powieść miała swoją premierę w 2020 roku. A już w przyszłym tygodniu (08.03.2024) będzie można posłuchać audycji poświęconej tej książce. Zapraszamy na kanał Radia Głos Literacki!

Ciekawostka o książce – Opowiada Ewelina C. Lisowska
„Powieść początkowo posiadała tylko część pierwszą, ale fakt, że Czytelniczki narzekały na to, że moje powieści czyta im się zbyt szybko, skłonił mnie do dodania części drugiej, która wchodzi w integralną całość książki oraz ebooka. Zatem WALERIAN I RÓŻA składają się z części pierwszej „Żona Waleriana” oraz części drugiej „Pokuta Waleriana”. Powieść w pierwszym wydaniu posiadała ponad 500 stron! Obecnie w wydaniu Ridero posiada ich jakieś 468 – jak widać wszystko zależy od wydania, jednak fakt pozostaje jeden: WALERIAN I RÓŻA to najdłuższa z książek, które napisałam.”


Ciekawostka o autorce
Aby obronić tytuł Plastyka Technika autorka musiała stworzyć projekt reklamy. Wybrała wówczas za temat Fundację Pegasus, która zajmuje się ratowaniem koni. W ramach projektu powstały 3 plakaty, dwie ulotki oraz stojak na ulotki. Przez wiele lat wysyłała do tej fundacji szkice koni, które były sprzedawane z pożytkiem dla tych zwierząt. Konie bowiem zawsze były jej wielką pasją. Dopiero z czasem zamieniła konie na pisanie. Niemniej jednak wiedza o koniach została wykorzystana w romansie historycznym „Walerian i Róża”. A artystyczne zdolności autorka wykorzystała do stworzenia oryginalnej okładki, która zdobiła pierwsze wydanie tego romansu historycznego.

09.04.2024 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu DNI Z TWÓRCZOŚCIĄ EWELINY C LISOWSKIEJ. Będzie mowa o romansie historycznym pt. KRÓLOWA ŻEBRAKÓW. Do zobaczenia! :D


 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zareklamuj się
Zareklamuj się

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.